top of page
AdobeStock_114427242_edited.jpg


Biegły rzeczoznawca samochodowy, maszyn i urządzeń
Marek Gwiazdowski 

 

Biuro rzeczoznawcze RZECZOZNAWCA GWIAZDOWSKI to ekspert z zespołem o długoletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej.  Wykształcony mgr inżynier mechanik z bardzo dużym doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, współpracujący z zespołem ekspertów  Ogólnopolskiego  Stowarzyszenia  Rzeczoznawców  Motoryzacyjnych, Ruchu Drogowego , Maszyn i Urządzeń AUTOCONSULTING  w Warszawie,  Biurem Ekspertyz Technicznych i Sądowych w Radomiu oraz z Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Współpracujemy także  z Wydziałem Mechanicznym  Politechniki Gdańskiej, dzięki czemu możemy, przeprowadzać nawet najbardziej skomplikowane badania i wykonać na tej podstawie analizy i dokonać. 

RZECZOZNAWCA SAMOCHODOWY  to zakres prac jakie oferujemy w dziedzinie techniki motoryzacyjnej. Wykonujemy wyceny samochodów na potrzeby finansowania ze środków urzędów pracy, wykonujemy wyceny aut sprowadzanych  z zagranicy uszkodzonych pod kątem podatku akcyzowego. Wykonujemy oceny i opinie techniczne na temat wykonywanych prac w serwisach i warsztatach samochodowych, gdzie czasami są problemy z prawidłową technologią naprawy czy wręcz z zaniedbaniem, a bywa też że są zastosowane nieprawidłowo dobrane części zamienne czy też płyny eksploatacyjne. Wydajemy opinie i ekspertyzy na temat uszkodzeń podzespołów w samochodach, silników, skrzyni biegów itp. 

Wykonujemy oceny stanu technicznego samochodów przed zakupem, po zakupie  czy też po wadliwych naprawach czy serwisach. Na te zbadane okoliczności wykonujemy ekspertyzy i orzeczenia techniczne. W przypadkach kiedy występują nieprawidłowości w zakresie rękojmi doradzamy klientowi jak postępować, gdyż mamy bogate doświadczenie w różnych przypadkach. Doprowadzamy sprawę do momentu przejęcia sprawy przez kancelarie prawnicze. 

Gdy dochodzi do uszkodzeń pojazdów i klienci mają problem z odszkodowaniem z ubezpieczalni, weryfikujemy kosztorysy wykonane przez firmy ubezpieczeniowe poprzez urealnienie stawek roboczogodzin, ustalenia prawidłowej technologii naprawy i zastosowania prawidłowych części zamiennych.

W przypadku skomplikowanych przypadków prowadzimy odczyty danych wypadkowych zapisanych w sterownikach tzw. dane Crash Data, a następnie przeprowadzamy analizę danych wypadkowych. Na tej podstawie wykonujemy ekspertyzę potwierdzającą rzeczywisty przebieg parametrów jazdy pojazdu przed wypadkiem. To pozwala często dochodzić swoich praw w spornych sprawach.

Nasi klienci często korzystają z pomocy przed zakupem samochodu, gdzie nasi fachowcy dokonują oceny technicznej pojazdu, sprawdzamy dokumentację pod kątem prawidłowości i sprawdzamy historię pojazdu w kraju i za granicą. Dokonujemy korelacji danych z historii w porównaniu z danymi z oględzin. 

Wydajemy opinie dla pojazdów zabytkowych wraz z białą kartą , prowadzimy temat do rejestracji pojazdu w wydziale komunikacji. Wydajemy także opinie do rejestracji pojazdów unikatowych, jako "unikat". W obu przypadkach oceniamy możliwości zarejestrowania danego pojazdu przez wydziały komunikacji jako pojazd zabytkowy lub pojazd unikatowy.

Wykonujemy opinie w zakresie identyfikacji numerów VIN we wszelakich pojazdach. Posiadamy uprawnienia RS pozwalające na opiniowanie honorowane przez urzędy komunikacji.

Wszystkie powyższe prace dotyczą samochodów osobowych i ciężarowych.

RZECZOZNAWCA MASZYN i URZADZEŃ  to szereg prac dotyczące maszyn i urządzeń w zakresie wycen, oceny stanu technicznego czy też oceny technicznej uszkodzeń podzespołów i części.

Dokonujemy wycen urządzeń na potrzeby przetargów czy też sprzedaży jednostek budżetowych. Wyceniamy także linie technologiczne i całe zespoły maszyn i urządzeń.

Wykonujemy także wyceny uszkodzonych i nietypowych urządzeń, wyceniamy kosztorysy naprawy i wartości nakładów jakie trzeba ponieść aby dokonać naprawy.

W przypadkach uszkodzonych urządzeń i maszyn wykonujemy opinie techniczne i ekspertyzy w zakresie uszkodzeń i ich przyczyn. Dochodzimy do źródeł uszkodzenia i wskazujemy przyczynę zaistniałej sytuacji.

W przypadkach uszkodzeń w zakresie rękojmi z tytułu wad ukrytych w przedmiocie zakupu czy rękojmi z tytułu źle wykonanej naprawy czy też serwisu. 

Wszystkie usługi świadczone przez nasze biuro są wykonywane z należytą starannością i rzetelnością, poparte fachową wiedzą i zaangażowaniem.  

W naszym biurze są biegli sądowi i biegli prokuratury, także opiniujemy pod kątem procesów sądowych.

Teren działania naszego biura to obszar całego kraju, ale przeważnie działamy w Polsce północnej.

bottom of page