top of page

Pojazdy zabytkowe - opinie i rejestracja

Doświadczony rzeczoznawca samochodowy

Jednym z zadań mojej firmy jest przygotowywanie rzeczowych, profesjonalnych dokumentacji niezbędnej do rejestracji zabytkowego pojazdu. Auta w stylu retro podbijają serca coraz większej liczby fanów motoryzacji – nic dziwnego, że pragną za ich pomocą poczuć magiczną aurę tamtych lat. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą przygotowywania tak zwanej białej karty i dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdów zabytkowych. 

Rejestracja pojazdów zabytkowych - co należy zrobić? 


Jeżeli stajemy się użytkownikiem zabytkowego pojazdu musimy się przede wszystkim udać do profesjonalnego rzeczoznawcy samochodowego, który stwierdzi czy dany pojazd spełnia odpowiednie warunki, żeby uważać go za zabytek. Jednym z najważniejszych kryteriów jest wiek pojazdu, stan oryginalnych części i wykonanie podzespołów na podstawie standardów charakterystycznych dla firmy z danej epoki.

 

Serdecznie zapraszam na konsultacje – postaram się wskazać odpowiednie rozwiązania i przygotować odpowiednie dokumenty, niezbędne dla funkcjonowania pojazdów zabytkowych. Zachęcam do kontaktu telefonicznego i mailowego. 

Co to jest biała karta? 


Jako uprawniony rzeczoznawca samochodowy mam obowiązek stwierdzić, czy zabytkowy pojazd kwalifikuje się do otrzymania Karty Ewidencyjnej Ruchomego Zabytku Techniki, czyli tak zwanej białej karty, która jest istotna przy rejestrowaniu zabytkowego samochodu.

 

Cena konsultacji jest ustalana indywidualnie, ponieważ wszystko jest uzależnione od specyfiki zabytkowego pojazdu. Zapraszam serdecznie, porozmawiajmy i oceńmy. 

samochód zabytkowy
bottom of page